شرکت پویش کامپوزیت یکتا، عضو وندور لیست یا فهرست بلند سازندگان داخلی وزارت نفت

وزارت نفت در تاریخ 22 اردیبهشت ماه 1399 فهرست بلند منابع خود را بروز رسانی کرده است و در آن نام 1287 شرکت را به عنوان منابع تامین دستگاه مرکزی وزارت آورده است که نام شرکت “پویش کامپوزیت یکتا” نیز در این لیست قرا دارد.
در توضیحات این بروزرسانی آمده است: ” منابع موجود در کشور مورد ارزيابی كميته‌های فنی بازرگانی دستگاه مركزی قرارگرفته و براساس ابلاغيه رئيس محترم دستگاه مركزی وزارت نفت، اسامی آن دسته از منابع كه حداقل نصاب مورد تائيدرا كسب نموده‌اند در تاريخ 97/09/01 ذيل فهرست بلند منابع ارزيابی صلاحيت شده دستگاه مركزی درج گرديد. بخشنامه مورخ 21 آذرماه 95 وزیر محترم نفت به شماره 437057-20/2 کلیه شرکت‌های اصلی و تابعه وزارت نفت را موظف می‌سازد در تمامی سطوح معامله از فهرست منابع وزارت استفاده نمایند.”

 وندور لیست چیست؟

خریداران حرفه ای مانند نهاد های دولتی برای دسترسی و تامین کالا یا خدمات خاص مورد نیاز خود در زمان کوتاه، با ارزیابی عرضه کنندگان و تولید کنندگان معتبر، یک فهرست بلند تهیه می کنند. به این فهرست وندور لیست گفته می شود که شکل کامل آن Approved vendor list به معنی فهرست فروشندگان مورد تایید می باشد.
وندور (Vendor) نیز یک شرکت معتبر بازرگانی است که تامین کننده کالا یا خدمات است که به تایید آن نهاد رسیده است.

وندور لیست چگونه کار می کند؟

در صنایع بزرگ مانند پتروشیمی، نفت و گاز، فولاد، نیرو و غیره حساسیت اجرای پروژه ها بسیار بالا است. کوچکترین خطا یا استفاده از کالاهای نا مرغوب می تواند به شکست پروژه و از دست رفتن منابع بسیار زیاد منتهی شود. برای حصول اطمینان و همچنین نظارت بر خرید پیمانکاران، نهاد ها یا سازمان ها ابتدا با ارزیابی های مختلف شرکت های تولید و توزیع کننده را مورد بررسی قرار می دهند و محصولات آنها را آزمایش می کنند. سپس شرکت هایی که حداقل شاخص های ارزیابی کیفی را دارا می باشند و به تصویب شورای عالی بررسی منابع نهاد نیز رسیده اند را در یک فهرست بلند یا همان وندور لیست گردآوری می کنند. در زمان اجرای پروژه، کارفرما لیستی شامل کلیه کالا و تجهیزات و شرکت‌های تولید یا توزیع‌کننده مورد تایید خود، یعنی وندور لیست را پیوست قرارداد می کند. پیمانکار نیز موظف می شود تمامی تجهیزات و اقلام مورد نیاز پروژه را از تامین کنندگان درون وندور لیست تهیه و استفاده کند.

چگونه لیست وندورهای شرکت نفت را بررسی کنم؟

برای جستجوی وضعیت منابع در فهرست بلند وزارت نفت کافی است به سامانه رسمی تامین الکترونیک کالاهای صنعت  نفت وارد شوید و “شناسه ملی” یا “ایران کد” شرکت مورد نظر را در باکس جستجو وارد کنید. در صورتی که شرکت مورد نظر عضور وندور لیست وزارت نفت باشد در نتایج جستجو مشاهده خواهد شد.

شرکت پویش کامپوزیت یکتا با برند “مگاتایت” تولید کننده محصولات کامپوزیتی مانند انواع لوله های فایبرگلاس، چسب های اپوکسی و مخازن فایبرگلاس می باشد. این شرکت به عنوان یکی از معتبرترین منابع تامین کالا و تجهیزات عضو وندور لیست وزارت نفت می باشد.

بررسی شرکت پویش کامپوزیت یکتا در سامانه منابع وزارت نفت

شما می توانید با مراجعه به سامانه منابع وزارت نفت و وارد کردن شناسه ملی: 14007198916 شرکت پویش کامپوزیت یکتا در باکس جستجو و فعال کردن تیک “شناسه ملی” (که در تصویر بالا مشاهده می فرمایید) وضعیت این شرکت را بررسی فرمایید.

در صورتی که شناسه ملی را به درستی وارد نمایید، تصویر زیر ظاهر خواهد شد.