بهترین چسب ها برای نصب سنگ نما کدامند؟

هر آنچه باید درباره یک چسب عالی برای نصب سنگ نما بدانید

نمونه ای از المان های زیباسازی ساختمان، نمای آن است. اگر به دور و بر خود نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که استفاده از انواع سنگ، برای نماکاری ساختمان ها افزایش چشم گیری داشته است. یکی از موارد مهم در نصب سنگ نما، روش نصب آن است. یکی از بهترین روش ها، استفاده از چسب های اپوکسی است. برای این که چسب اپوکسی مناسبی برای این کار، انتخاب کنید باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید که توضیح تمامی این فاکتورها در این مقاله میسر نیست. برای آگاهی کامل از فاکتورهای یاد شده می توانید مقاله چسب اپوکسی چیست؟ همه چیز در مورد چسب های رزین اپوکسی را مطالعه نمایید. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با بهترین چسب اپوکسی برای نصب نمای سنگی آشنا شوید.

انواع سنگ نما و چسب مناسب آن

برای نماکاری ساختمان ها نمی توان از هر سنگی استفاده کرد. زیرا سنگ های نما، ویژگی هایی منحصر به فردی نظیر زیبایی ظاهری، استحکام و مقاومت بالا، قابلیت برش و حکاکی و … دارند. در واقع همین ویژگی ها، آنها را برای استفاده در نماکاری ساختمان ها مناسب کرده است. برای آشنایی با این سنگ ها و چسب سنگ اپوکسی مناسب برای نصب آنها، توصیه می کنیم این بخش از مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

انواع سنگ نما

سنگ نمای گرانیت

یکی از پرکاربردترین سنگ ها در نمای سنگی، سنگ گرانیت است. این سنگ دارای ظاهری شفاف و زیبا بوده و از استحکام و مقاومت بالایی در برابر سایش و تغییرات آب و هوایی برخوردار می باشد. این سنگ دارای ظاهری زیبا و درخشان است. از این رو باید برای چسباندن آن از چسبی روشن استفاده کنید تا به زیبایی نما، آسیبی وارد نشود.

سنگ نمای مرمر

یکی از زیباترین و گران ترین سنگ های نما، سنگ مرمر است. این سنگ در رنگ های مختلفی، از معادن استخراج می شود. یکی از ویژگی های که این سنگ را از دیگر محصولات جدا می کند، قابلیت مرمر در عبور دادن نور از خود می باشد. به همین سبب هم بهترین چسب اپوکسی برای نصب این سنگ، چسبی با رنگ روشن می باشد.

سنگ نمای تراورتن

سنگ نمای تراورتن را می توان در رنگ های تیره و روشن تهیه کرد. این سنگ دارای ظاهری ابر و بادی است و مقاومت بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی دارد. چنانچه قصد استفاده از سنگ تراورتن در نصب نمای ساختمان خود را دارید، باید از چسب سنگ اپوکسی روشن استفاده کنید. زیرا این سنگ شفاف است و به هنگام تابش نور می تواند آن را منعکس نماید.

سنگ چینی

سنگ چینی به دلیل مقاومت بالایی که دارد، یک محصول مناسب برای نمای ساختمان ها به شمار می آید. رنگ این سنگ از سفید تا طوسی متغییر است. به هنگام استفاده از این محصول برای نصب سنگ نما، چنانچه رنگ آن تیره باشد می توانید از چسب های اپوکسی تیره استفاده کنید. اما اگر این سنگ ها از میان سنگ های سفید انتخاب شده اند، بهتر است از چسب اپوکسی رنگ روشن استفاده کنید.

سنداستون

سنداستون یا ماسه سنگ، جزو سنگ های رسوبی است که بافتی نرم و خشن دارد. این سنگ ها دارای قیمت مناسبی هستند. در مورد این سنگ ها می توانید از چسب های تیره رنگ نیز استفاده کنید.

شایان ذکر است که رنگ چسب های اپوکسی، هیچ تاثیری بر قدرت چسبندگی آنها ندارد. تنها تفاوتی که این چسب ها با هم دارند، رنگ آنها می باشد. والا هر کدام، قدرت چسبندگی بالایی داشته و می توانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید. به منظور یادگیری نحوه استفاده از این چسب ها می توانید به مقاله راهنمای جامع استفاده چسب اپوکسی رجوع کنید.  

چرا چسب اپوکسی بهتر از روش های دیگر است؟

روش های مختلفی برای نصب سنگ نما وجود دارد. اما هر کدام از آنها معایبی دارند که استفاده از آنها را محدود می کنند. اما استفاده از چسب سنگ اپوکسی را به جرات می توان بهترین روش برای اجرای نمای سنگی، معرفی کرد. نتیجه کار با چسب اپوکسی به گونه ای است که هر کاربری را راضی می کند. یکی از ویژگی هایی که باعث شده تا این روش بهتر از روش های دیگر قلمداد شود، هزینه های پایین آن است. این روش نسبت به اسکوپ پلنت و …، دارای هزینه پایینی می باشد. در ضمن هزینه نگهداری و بازسازی آن نیز بسیار پایین است. زیرا اتصال سطوح به هم با استفاده از بهترین چسب اپوکسی، سال های سال دوام خواهد داشت.

دیگر مزیت استفاده از چسب سنگ، نصب آسان و سرعت بالای کار است. در استفاده از این روش نیاز نیست تا کارگران، تخصص خاصی داشته باشند. چنانچه از چسب سنگ اپوکسی استفاده کنید، مطمئن باشید که تغییرات دمایی و شرایط آب و هوایی، هیچ تاثیری بر نمای ساختمان نخواهد داشت. استحکام بالای اتصال با استفاده از چسب اپوکسی، سبب شده تا نمای ساختمان در مقابل رانش، زمین لرزه و … دچار هیچ آسیبی نشود.

بهترین چسب برای نصب سنگ نما کدام است؟

بهترین چسب اپوکسی که برای نصب سنگ، مورد استفاده قرار می گیرد، باید دارای ویژگی های خاصی باشد. بر همین اساس بهترین چسب برای نصب سنگ باید قابلیت پخت در دماهای مختلف را داشته باشد. این موضوع به شما این اجازه را می دهد تا با خیال راحت بتوانید در دماهای مختلف از آن استفاده کنید. در ضمن مقاومت چسب، باید در برابر تغییرات دمایی، بالا باشد. این محصول باید قابلیت استفاده آسانی داشته باشد تا تمامی افراد بتوانند از آن استفاده کنند. عدم شررگی نیز از دیگر ویژگی های این نوع چسب می باشد. مقاومت شیمیایی بالا، حفظ قدرت چسبندگی در شرایط نامطلوب نیز از ویژگی های چسب سنگ اپوکسی مناسب است.

چسب های خارجی یا ایرانی؟ کدام بهتر است؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای نصب سنگ نما، ندانید که چسب ایرانی بهتر است یا چسب خارجی! تمامی افرادی که در این فکر هستند، تنها بر روی این موضوع تمرکز کرده اند که نتیجه کار عالی باشد. اما باید بدانید که نتیجه کار در صورتی عالی خواهد بود که از متریال مطمئن و اصل استفاده کنید. در بازار، چسب های مختلف ایرانی و خارجی وجود دارد. این امر، کار را برای خریداران سخت می کند. اما اگر تنها به چند نکته توجه کنید، کار آسان شده و می توانید بهترین چسب اپوکسی را خریداری نمایید.

  • خرید چسب اصل: اول باید این نکته را مد نظر قرار دهید که واردات چسب های خارجی به کشور، محدود شده است. کمبود این محصولات در بازار، زمینه خوبی برای افراد سودجو فراهم کرده است تا محصولات تقلبی زیادی را با نام چسب های خارجی وارد بازار کنند. بنابراین در صورت خرید چسب های خارجی، احتمال این که چسب تقلبی بخرید، بالا است. در حالی که می توانید محصولات ایرانی را با اطمینان خریداری کرده و از کیفیت آنها بهرمند شوید.
  • قیمت چسب: در صورت خرید چسب سنگ خارجی، باید هزینه زیادی پرداخت کنید. زیرا هزینه واردات این محصولات و همچنین حمل و نقل آنها بالا بوده و در نتیجه، قیمت چسب های خارجی نیز بسیار زیاد است. این در حالی است که چسب سنگ اپوکسی ایرانی، با هزینه بسیار مناسبی به بازار ارائه شده است.

با توجه به این گفته ها، می توان دریافت که خرید چسب های ایرانی بهترین گزینه است. این محصولات از نظر کیفیت و خاصیت چسبندگی، هیچ چیز از محصولات مشابه خارجی کم ندارند.

آیا قیمت در انتخاب چسب اپوکسی تاثیر دارد؟

اگر برای نصب سنگ نما، استفاده از چسب اپوکسی را انتخاب کرده اید، لازم است متناسب با سنگ مورد نظر خود، چسب مناسبی تهیه کنید. با مراجعه به بازار، با قیمت های مختلفی مواجه خواهید شد. بعد از آن که درباره اصل و یا تقلبی بودن محصول، اطمینان حاصل کردید، نوبت به بررسی قیمت این چسب ها می رسد. در بررسی قیمت چسب، باید به این موضوع توجه کنید که هیچ گاه کیفیت را فدای قیمت نکنید. ممکن است محصولی دارای قیمت بالایی باشد؛ اما کیفیت عملکرد آن، ارزش پرداخت هزینه بالا را داشته باشد. در بسیاری از موارد، چسب هایی که دارای قیمت بسیار ارزانی هستند، از کیفیت مطلوبی برخوردار نمی باشند. در نتیجه، احتمالاً با استفاده از این نوع چسب ها، در اجرای نمای ساختمان با مشکل روبرو شده و ممکن است هزینه های بعدی آن جبران ناپذیر باشد.

Megatite C

چسب Megatite C، نیز دیگر چسب سنگ اپوکسی است که با خاصیت عدم شررگی و پرکنندگی بالا، می تواند محصولی ایده آل برای اجرای نمای سنگی باشد. رنگ این محصول بسیار شفاف است و در مواردی که زیبایی سطح، مد نظر باشد بهترین چسب اپوکسی به حساب می آید. از این چسب برای چسباندن سطوح بتنی، چوبی، پلیمری و فلزی و همچنین درزبندی و تعمیرات استفاده می گردد. مقاومت شیمیایی بالا و حفظ قدرت چسبندگی حتی در زمان غوطه ور شدن طولانی مدت در آب بعد از پخت، از ویژگی های منحصر به فرد این محصول می باشد.

Megatite S

چسب Megatite S، یکی از چسب های دو جزئی است که با قابلیت چسبندگی فوق العاده، به عنوان یکی از بهترین چسب اپوکسی ها برای نصب سنگ نما شناخته می شود. ترکیب رزین و هاردنر در تهیه آن بسیار ساده است و با نسبت 1 به 1 با هم ترکیب می شوند. این محصول دارای قابلیت پخت در دمای محیط بوده و برای چسباندن سطوح بتنی، سنگی، فلزات … و همچنین درزگیری و تعمیرات، کارایی دارد. ساختار نیمه جامدی داشته و منعطف است و رنگ تیره ای دارد.

به منظور آشنایی کامل با این چسب ها، توصیه می کنی، صفحه اطلاعات فنی چسب های اپوکسی را مطالعه کنید.

مقایسه فنی چسب مگاتایت با نمونه های خارجی

همان گونه که در بخش های قبلی نیز گفته شد، چسب سنگ اپوکسی Megatite S و C، به خوبی با محصولات مشابه خارجی رقابت می کنند. بسیاری از محصولات خارجی دارای استحکام کششی، برشی و فشاری بالایی می باشند. اما این محصولات نیز چیزی از آنها کم ندارند. Megatite S، دارای استحکام کششی 27 مگاپاسکال بوده و Megatite C، با داشتن استحکام کششی 55 مگاپاسکال، می تواند در برابر فشارهای وارده مقاومت خوبی از خود نشان دهد. در ضمن Megatite S دارای استحکام برشی 13.5 مگاپاسکال است. بنابراین با استفاده از این چسب می توانید از آسیب ناپذیری اتصال سنگ ها به سطح مورد نظر، مطمئن باشید. استحکام فشاری و خمشی در Megatite S، به ترتیب برابر با 80 و 17 مگاپاسکال است. Megatite C نیز با داشتن استحکام فشاری و خمشی در حدود 60 و 25 مگاپاسکال، قادر است در برابر چسب سنگ های خارجی قد علم کند.

مگاتایت تولید کننده انواع چسب اپوکسی دوجزئی برای مصارف مختلف در صنایع ساختمان سازی، پتروشیمی، نفت، گاز، نیرو، آب و فاضلاب می باشد.

سخن پایانی

امروزه با افزایش استفاده از سنگ ها برای نماکاری ساختمان ها، استفاده از چسب سنگ اپوکسی نیز در حال افزایش است. برند مگاتایت با تکیه بر دانش متخصصان خود، چسب های اپوکسی با قابلیت های منحصر به فرد تولید کرده است. دو محصول Megatite S و Megatite C که از چسب های تولید شده در این برند هستند، جزو بهترین چسب اپوکسی های سنگ به شمار می آیند. با استفاده از این محصولات، می توانید نمای سنگی زیبایی داشته و از طول عمر بالای آن مطمئن باشید.

برای دریافت مشاوره یا استعلام قیمت با مشاوران ما در ارتباط باشید

همچنین درشبکه دانش مگاتایت مطالعه کنید:

چسب اپوکسی مگاتایت SF

چسب اپوکسی مگاتایت SF

چسب اپوکسی دو جزئی فوری  Megatite SF چسب اپوکسی مگاتایت SF چسبی دو جزئی با قدرت چسبندگی عالی  و خاصیت عدم  شررگی و پرکنندگی که جهت اتصال و تعمیر...

چسب اپوکسی مگاتایت FL

چسب اپوکسی مگاتایت FL

چسب اپوکسی دو جزئی Megatite FL چسب اپوکسی Megatite FL  چسبی دو جزئی با قدرت چسبندگی عالی می باشد که میتوان آن را به صورت لایه ای نازک اعمال  کرده...

چسب اپوکسی مگاتایت RT

چسب اپوکسی مگاتایت RT

چسب اپوکسی دو جزئی Megatite RT چسب اپوکسی دوجزئی Megatite RT چسبی با پخت محیطی  است که بعد از پخت در در دمای محیط به استحکام مکانیکی و شیمیایی...